Pratimai ypač teigiamai veikia širdį ir plaučius

Pratimai ypač teigiamai veikia širdį ir plaučius

Miegas gali sutrikti, bet ne visada. Knarkimas gali atsirasti dėl kelių veiksnių:

 • Dalinis nosies ar burnos kvėpavimo takų obstrukcija
 • Alkoholio vartojimas
 • Raminamieji vaistai
 • Nėštumas
 • Esant antsvoriui

Techniškai knarkimas yra stiprus triukšmas, kurį sukelia mūsų gerklės užpakalinėje dalyje esančių audinių vibracija. Tai pasireiškia dėl kvėpavimo takų obstrukcijos dėl infekcijų ar alergijų, audinių pertekliaus ir raumenų atsipalaidavimo.

Vyrams knarkimas pasireiškia dažniau nei moterims, o vaikų – apie 25 proc. Knarkimas pats savaime yra tik triukšmas, bet beveik visada jį sukelia kokia nors pagrindinė priežastis. Pagrindinė problema yra diagnozuoti ir pašalinti pagrindinę priežastį, o knarkimas paprastai išnyks kartu su ja.

Obstrukcinė miego apnėja: dažniausia knarkimo priežastis

Svarbiausia knarkimo priežastis sutampa su jo požymiais ir simptomais, tai yra obstrukcinė miego apnėja. Jei jūsų sutuoktinis knarkia, vienas iš svarbiausių jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo sprendimų yra tai, ar jis taip pat nustoja kvėpuoti.

Kaip ir diagnozuojant, knarkimo ir miego apnėjos gydymo būdai sutampa. Kai kurie iš jų yra konservatyvūs, pavyzdžiui, dieta ir mankšta, kiti susiję su mašinomis, pvz., CPAP arba miego padėties keitimu.

Įvairūs knarkimo tipai

Knarkimo amžius ir garsas gali atlikti svarbų vaidmenį diagnozuojant priežastį ir vėlesnį gydymą.

 • Vaikams. Knarkimas yra toks specifiškas ir informatyvus, kad pediatrai ir kiti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai gali sužinoti apie vaiko obstrukcijos lygį. Triukšmingas kvėpavimas gali rodyti lengvas ar sunkias problemas, dėl kurių reikia skubios pagalbos. Suaugusiesiems.
 • Suaugusiesiems. Knarkimas apima įvairius kvėpavimo takų sutrikimus. Pirminis knarkimas yra dažnas reiškinys, tačiau dažnai jį sukelia arba laikina priežastis, pvz., užgulta nosis nuo peršalimo, arba ilgalaikė priežastis, pvz., obstrukcinė miego apnėja.

Gerybinių dirgiklių, tokių kaip nosies užgulimas, per didelis nuovargis, arba centrinę nervų sistemą slopinančių vaistų, tokių kaip antihistamininiai vaistai, pašalinimas gali būti lengvas sprendimas. Kitas populiarus sprendimas – stengtis, kad lovos partnerė miegotų ant šono. Prieš daugelį metų nusivylę sutuoktiniai siūdavo teniso kamuoliukus į sutuoktinio pižamos ar naktinių marškinėlių nugarą, kad jie negalėtų miegoti ant nugaros.

Miego apnėjos rizikos veiksniai

Kartu su knarkimu obstrukcinė miego apnėja gali būti visur. Daugelis žmonių skundžiasi, kad nežino, kad knarkia, nes, žinoma, miega. Tačiau daugelis taip pat skundžiasi dienos mieguistumu ar nuovargiu, motyvacijos praradimu ir pažinimo nuosmukiu, nes jie netinkamai miega naktį.

Miego apnėjos, susijusios su pirminiu knarkimu, rizikos veiksniai yra šie:

 • Nutukimas. Kūno masės indeksas 30 kg/m2.
 • Seksas. Serga 4% vyrų ir 2% moterų.
 • Kliūtis. Gydytojai įvertins viršutinių kvėpavimo takų obstrukcijos laipsnį ir jo priežastį.
 • Kaklo dydis. Susijusios antropomorfinės priemonės, ypač kaklo apimtis. Kaklo perimetras, didesnis nei 43 cm arba 17 colių, yra didelis obstrukcinės miego apnėjos pranašas.
 • Liga. Plaučių ligos, tokios kaip LOPL, ribojančios arba neurologinės plaučių ligos.
 • Depresantai. Centrinę nervų sistemą slopinantys vaistai, įskaitant alkoholį, migdomuosius vaistus ir kitus vaistus.
 • Rūkymas. Tabako vartojimas ir rūkymas yra rizikos veiksniai.
 • Hipotireozė (sumažėjusi skydliaukė). Skydliaukės funkcija yra susijusi su miego apnėja.
 • Miego padėtis. Miegokite gulint arba ant nugaros.
 • Veido forma. Kaukolės ir veido anomalijos ir ankstesnė trauma ar operacija, pažeidžianti viršutinius kvėpavimo takus, ypač gomurį, ryklę, nosį ir nosies ertmę.

Oro srautą iš viršutinių kvėpavimo takų gali paveikti:

 • Mažas kvėpavimo takų dydis
 • Viršutinių kvėpavimo takų pasipriešinimas
 • Neigiamas įkvėpimo slėgis
 • Ekstraluminalinis slėgis
 • Mažas apatinis žandikaulis arba žandikaulis
 • Viršutinių kvėpavimo takų uždegimas

Bernulio principas ir Venturi efektas

Nutukusiems žmonėms, nors dėl fizinių ir ypatingų santykių gali būti dideli kvėpavimo takai, riebalinio audinio perteklius gali sukelti kvėpavimo takų kolapsą. Sutrikęs oro srautas sukelia knarkimo triukšmą arba daugeliu atvejų obstrukcinę miego apnėją.

 • Bernulio principas. Apibūdina skysčio srautą stulpelyje. Išoriniuose kolonėlės kraštuose yra dalinis vakuumas. Didėjant oro srautui, didėja vakuumo slėgis ir atvirkščiai. Tai tas pats principas, kaip gerti per šiaudelį. Jei šiauduose susidaro per didelis neigiamas slėgis, šiaudai subyra. Tas pats atsitinka ir jūsų kvėpavimo takuose, sukeldamas pirminį knarkimą arba obstrukcinę miego apnėją. Tai taip pat leidžia lėktuvams pakilti.
 • Venturi efektas. Tai apibūdina oro srauto pagreitį, kai įkvepiame, o mūsų kvėpavimo takai susiaurėja. Poveikis panašus į tai, kai iš žarnos, kurią užkemšame nykščiu, išpurškia vanduo. Vanduo purškiasi greičiau. Esant susiaurėjusiai gerklei, audinių paslankumas lemia plotį. Įkvepiamas oras įsibėgėja per gerklę, sukeldamas knarkimą ar audinių barškėjimą.

Jei jūsų sutuoktinis knarkia, tai gali būti dėl daugelio priežasčių. Svarbu atlikti medicininį įvertinimą, pageidautina su ENT gydytoju, kad nustatytų viršutinių kvėpavimo takų obstrukcijos laipsnį, jei toks yra. Taip pat svarbu nuspręsti, ar obstrukcinė miego apnėja taip pat lydi pirminį knarkimą.

Sutuoktinio įvertinimas yra pirmasis žingsnis siekiant užkirsti kelią „skyryboms miego metu“. Tada pabandykite pakeisti lovos partnerio miego padėtį, atsisakykite rūkymo ir tabako rūkymo ir susikoncentruokite ties sveika mityba ir mankšta.

Vienas geriausių būdų efektyviai numesti svorio ir gyventi sveiką bei produktyvų gyvenimą yra tinkamos mitybos, reguliarių mankštų, streso mažinimo ir tinkamo miego derinys. Pratimai ypač teigiamai veikia širdį ir plaučius. Pavyzdžiui, mankšta stiprina mūsų plaučius, užkertant kelią obstrukcinėms plaučių ligoms, ribojantiems sutrikimams ir kraujagyslių anomalimams.

Pagrindiniai pasiėmimai:

 • Fiziniai pratimai turi teigiamą poveikį mūsų plaučiams ir mūsų kvėpavimui.
 • Tai, kaip mes kvėpuojame, yra sudėtinga statinių ir dinaminių jėgų sąveika, pavyzdžiui, fizinis reiškinys, vadinamas Bernulio efektu.
 • Kai mes sportuojame, mūsų kūnai linkę rečiau kvėpuoti ir didesnio įkvėpimo bei iškvėpimo tūrio. Didelio našumo sportininkai turi susidoroti su abiem, kai pasiekia didžiausią našumą.
 • Mūsų kvėpavimą lemia daugybė veiksnių, pirmiausia anglies dioksido kaupimasis, o ne deguonies trūkumas.

Jau visi žino, kad mankšta stiprina raumenis, padeda išlaikyti sveiką svorį ir suteikia kūnui daugiau energijos, didindama ištvermę. Todėl fizinio krūvio metu mūsų širdis ir plaučiai dirba sunkiau nei įprastai. Suprantama, kad kuo sunkiau juos dirbame, jų raumenys stiprėja. Dėl to mūsų plaučiai sustiprėja, kad galėtų aprūpinti organizmą reikiamu deguonimi.

Plaučių talpa

Vienas iš geriausių būdų nustatyti plaučių talpą yra naudoti diagnostikos įrankį, vadinamą plaučių funkcijos tyrimu arba PFT. Šis testas priklauso nuo pastangų, o tai reiškia, kad jūs turite turėti galimybę panaudoti savo gebėjimą įkvėpti ir iškvėpti, kad užbaigtumėte testą.

Sumažėjęs priverstinis iškvėpimas arba FEV1 , ir priverstinis gyvybinis pajėgumas arba FVC naudojami norint įvertinti, ar nėra sumažėjusio plaučių talpos, dėl kurios reikėtų atlikti tolesnius tyrimus. Be to, kraujo prisotinimo deguonimi matavimas ( arterinio kraujo dujų tyrimas ) ir krūtinės ląstos vaizdavimas suteikia daugiau informacijos, pavyzdžiui, ar yra pleuros procesų, masių ar mazgų.

Visiems šiems diagnostiniams tyrimams įtakos turi normali arba nenormali plaučių funkcija. Mūsų plaučiai suprojektuoti taip, kad oras būtų tiekiamas į vidų ir iš jo, o pagrindinis tikslas – keistis dujomis, ypač paimti deguonį ir pašalinti anglies dioksidą, kad mūsų audiniai ir organai būtų sveiki. Reguliarus fizinis krūvis yra vienas iš pagrindinių būdų palaikyti plaučių funkciją ir sveikatą.

Vėdinimas – kaip kvėpuojame?

Kvėpavimo sistema nėra viena sistema. Vietoj to, ventiliaciją sudaro trys nepriklausomai veikiantys komponentai, įskaitant plaučius ir kvėpavimo takus, nervų ir raumenų sistemą bei krūtinės sienelę.

Kvėpavimo raumenų masė yra krūtinės sienelėje, tačiau jai padeda ir diafragma, pilvo raumenys ir net pati širdis. Jėga, kurią sukuria šie raumenys, yra nervų ir raumenų sistemos dalis.

Visi trys ventiliacijos komponentai pasižymi mechaninėmis savybėmis, kurios valdo du pagrindinius tikslus: uždarą plaučių ir kvėpavimo takų tūrį ir šio tūrio ar srauto kitimo greitį. Turint omenyje šiuos du tikslus, aišku, kodėl šių gyvybiškai svarbių kvėpavimo elementų naudojimas ir stiprinimas atliekant fizinius pratimus gali pagerinti mūsų plaučius ir kaip atliekame ventiliaciją, kad mūsų kūnas būtų geriausios formos.

Statinės kvėpavimo jėgos

Dujų mainų plaučiuose būdas apima du veiksnius. Pirma, oro ir skysčio sąsajoje tarp alveolių sienelės gleivinės skysčio ir plaučiuose esančių dujų yra paviršiaus įtempimas. Antra, plaučiai yra elastingi ir atsitraukia.

Galutinis rezultatas yra tas, kad plaučiams reikia teigiamo slėgio, kad jie išliktų išpūsti. Tai vadinama elastiniu plaučių atatrankos slėgiu ir didėja didėjant plaučių tūriui.

Mūsų plaučiai sustingsta esant dideliam tūriui, todėl palyginti mažas įkvėpimas gali labai pakeisti spaudimą plaučiuose. Kita vertus, plaučiai yra labiau paklusnūs arba ne tokie standūs, kai jų tūris yra mažesnis, įskaitant mūsų reguliarų kvėpavimą.

Senstant ar atsiradus kitoms problemoms, tokioms kaip obstrukcinė kvėpavimo takų liga, plaučiai alveolėse sulaiko dalį oro. Kai kurių šių prastų dujų mainų galime išvengti reguliariai mankštindamiesi.

Be to, krūtinės ląstos elastingumas skiriasi nuo plaučių elastingumo. Nors mūsų plaučiai paprastai bando visiškai ištuštinti orą pasibaigus galiojimo laikui, krūtinės sienelė išlieka labiau suderinama. Krūtinės ląstos sienelė ir plaučiai veikia kartu, o tai reiškia, kad tai, kaip mes kvėpuojame, yra elastingo plaučių atatrankos ir krūtinės ląstos sienelės daromo transmuralinio slėgio derinys.

Reguliariai mankštindami stiprindami krūtinės sienelę, galime maksimaliai padidinti su apimtimi susijusį kvėpavimo mechanizmą.Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite https://folifort-official.top/lt/ .

Contents